FAQ - WEBOVÉ STRÁNKY
Často kladené otázky týkající se Webových stránek

WordPress je podle nás a rozhodně, nejen podle nás nejlepší open-source software se kterým jsme kdy pracovali. Měli jsme možnost pracovat s několika softwary k tvorbě webových stránek, nebo jiných softwarových řešeních, šlo např. o Kentico, Sitecore, Drupal, Joomla nebo Shoptet, ale WordPress ve všech proměnných své konkurenty porazil. Je díky své obrovské komunitě spolupracujících vývojářů tím nejkomplexnějším CMS řešením na světě.

Na WordPress – nejlepší CMS už v roce 2014 se stal nejpoužívanější cms na světě. V současné době je na WordPress postaveno až 40% všech světových webů. 

Hlavní výhodou WordPress je bezesporu v tom, že za ním stojí největší komunita vývojářů a díky tomu má suverénně nejvíc různých typů rozšíření tzv. WordPress pluginy. Nesmíme pominout ani tisíce hotových designů, WordPress šablony

V neposlední řadě se jedná také o hlavní výhodu především pro klienty nebo zaměstnavatele. Tady máme na mysli zastupitelnost. Díky velikosti komunity WordPress vývojářů pro vás nebude hledání nových kapacit noční můrou.

Eshopy na WordPress prostřednictvím WooCommerce patří k těm nejrozšířenějším e-commerce řešením na světě.  Tím hlavním důvodem, proč tomu tak je  K Woocommerce jsou k dispozici tisíce rozšíření WordPress tzv. pluginů, které vám pomůžou zajistit všechny očekáváné funkce eshopu a integrace, které k eshopu budete kdy potřebovat.

V rámci českého prostředí budete nutně potřebovat pluginy na:

  1. Dopravu – Za nás je nejlepší řešení od Toret.cz –  Woocommerce Zásilkovna, zajímavé  řešení, které je navíc v základu zdarma je WPify Woo – Zásilkovna Plugin 
  2.  
Cena za tvorbu WordPress webu se odvíjí primárně od toho, zda-li preferujete vlastní unikátní grafiku, nebo se bude použita některá z tisíce dostupných šablon např. na Themeforest. V případě, že preferujete web s vlastní grafikou, počítejte rámcově s 4-7 hodinami na přípravu jedné takové stránky ( vždy zaleží na množství jednotlivých bloků, fotografií a efektů ). Při průměrné sazbě WordPress vývojáře ve výši 850,- kč / hodinu by vás příprava jedné stránky s vlastní grafikou vyšla na  3400Kč – 6000,-Kč. Základní firemní prezentace obsahuje zpravidla: 1. Domovskou stránku 2. stránku „O nás“ 3. stránku „Služby“ nebo „Produkty“ 4. stránku „Kontakty“ 5. stránku „Kariéra“ 6. Blog + Detail příspěvku 7. systémové stránky, např. 404, Zásady ochrany osobních údajů a Cookie policy. Taková základní webová prezentace na míru vytvořená pomocí WordPress by tedy vycházela na cca 30 000,-Kč ( bez integrací vlastních systémů ).

Všechny webové stránky, které vytváříme mají možnost plné front-end editace ( změny vidíte přímo na webu ), tedy máte vlatní přehlednou administraci. Do našich realizací nasazujeme jako editor Elementor , tento editor byl několkrát vyhodnecen předními WordPress odborníky jako nejlepší a z i pohledu obyčejného uživatele se vám s ním, bude dobře pracovat. Měnit můžete fotky, texty, pořadí jednotlivých bloků atd.

Ano, WordPress je bezpečný a bude bezpečnější za předpokladu, že bude na webové stránce např. kvalitně nastavena ochrana proti spamu a virům, web bude pravidelně aktualizován, bude nastaven SSL certifikát, k přihlášení bude nastavena a dvou nebo tří fázové autentifikace a bude např. také změněna přihlašovací url. 

Jedná se o zažité klišé, ale není tomu tak. Často tento argument používají vývojáři, kteří k tvorbě webů používají nějaké vlastní CMS a to se snaží klientovi prodat. Nicméně, rychlost načítání ovlivňuje velkém množství proměnných a některé z nich jste schopni ovlivnit např. pravidelnou aktualizací a instalací pluginů, jako jsou WP Rocket, Imagify apod., které mohou rychlosti načítání výrazně pomoci. 

Je pravdou, že webové stránky postavené na šablonovém řešení mohu mít někdy s výkonem potíže, ale tomu jste schopni předcházet minimálně tím, že si před koupí otestujete demo verze vybrané šablony a prostřednictvím Google aplikace PageSpeed Insights

Zaměřte se na načítání webových stránek v mobilní verzi, jakmile bude celková hodnota nižší než je 30, podíval bych se po jiné šabloně. U mobilní verze doporučuji vybírat od celkové hodnoty 50. Google dlouhodobě razí teorii „Mobile first“ proto je rychlost načítání velmi důležitá i pro vaše řazení ve fulltextu – SEO.  

Poslední rada na konec, čím víc „dechberoucích“ efektů na webovou stránku umístíte, tím pomalejší bude i načítání vašeho webu, to vás může ve finále limitovat v jiné oblasti o to je řazení ve fulltextu.

Ano, migrace vašeho webu z určitých redakčních systémů je možné. Pro mnoho CMS jako jsou WIX, Shopify, Shoptet, Joomla, nebo Drupal existují poměrně jednoduché možností migrace prostřednictvím pluginů.  

Při výběru hostingu pro WordPress jsou základním parametrem tři proměnné:

  1. Operační systém Linux,
  2. MySQL databáze,
  3. CGI skripty

Dále je důležité sledovat hodnotu PHP memory, ta může zásadně ovlivnit práci s náročnějšími editory jako je např. Elementor. Při hodnotě 128Mb můžete čelit tomu, že se editor nenačte a nebude možné stránky vůbec editovat. Pro stabilní a funkční Elemetor editor s větším množstvím addonů by hodnoty PHP memory měla být minimálně 256Mb a optimálně 512Mb.  Jestli již předem víte, že bude web nebo eshop obsahovat velké množství dat např. produktů, fotografií, integrací atd. bude lepší se podívat po nějakém VPS (Virtuální privátní server) nebo VMS (Virtuální managed server), kde si můžete hodnoty spravovat a případně navyšovat sami, nebo prostřednictvím správce serveru. 

Doporučení poskytovatelé WordPress hostingu:

Active24 – tuto společnost doporučuji především proto, že jako jeden z mála má zákaznickou podporu dostupnou 24/7. Určitě by jste našli levnější poskytovatele hostingu, ale v situaci, kdy vám spadne web a potřebujete to okamžitě vyřešit, třeba i v sobotu o půl noci, je Active24 jeden z mála, který vám může okamžitě pomoci. Další důležitou proměnnou je fakt toho, že můžete kdykoliv z administračního provést sami obnovu ze zálohy ze dne, který potřebujete. Za zmínku určitě stojí i možnost v administraci k zvolení poslední, aktuální verze PHP. Obě zmíněné proměnné jsou u Active24 zdarma a u mnoho poskytovatelů se jedná o placenou službu, kterou musíte navíc poptat přes formulář a odpovědi se často dočkáte až po dvou dnech. Běžně jsou tyto změny placené a vycházejí v řádu stokorun, tím se jakýkoliv cenový rozdíl maže. Cena za základní WordPress hosting začíná na 59,-Kč bez DPH

Bluehost – jedná seo jendoho z největších poskytovatelů hostingu na světě a v rámci WordPress hostingu jde o nejpoužívanější řešení. Tento hosting je navíc doporučován WordPress komunitou. pro některé uživatele může být limitující fakt toho, že firma komunikuje jen v angličtině. 

FAQ - SEO optimalizace
Často kladené otázky k optimalizaci pro fulltext

Pokud je stabilní hosting pro váš web jako „chléb“, potom je SEO optimalizací jeho „solí“.

Jak k SEO optimalizaci obecně přistoupit? Představte si, že jako uživatele vás zajímá určité téma a hledáte k němu detailní informace. Jak se tedy Google „rozhodne“, které odkazy mají nejvyšší relevanci a validitu? Google chce poskytovat uživatelům nejvíce relevantní výsledky hledání, ale jak posoudí, které odkazy jsou nejlepší? Obsah na stránkách musí být unikátní a pokud je téma na internetu již milionkrát omílané, musíte uživatelům poskytnout něco, co je unikátní, nové a a nikdo o tom ještě „nemluvil“ mají hodnotu pro uživatele.               

Jestli spolupracujete s nějakým copywrittrem nebo váš web plní obsahem někdo z vaší firmy, tak se zkuste na ten dodávaný obsah podívat naprosto nezávislým pohledem a položte si některé z následujících  otázek: Je to, co čtu, zajímavé? Čte se mi to dobře? Zjistil jsem něco nového, co jsem do teď nevěděl? Našel jsem tu nejlepší odpověď nebo vysvětlení k danému tématu? 

Pokud to myslíte se SEO optimalizací skutečně vážně, kvalitní obsah je naprostou nutností. Prvním indikátorem toho, že můj obsah kvalitní není je to, že uživatelé, kteří se na můj web nebo blogový příspěvek dostanou odcházejí velmi rychle, rychleji, než by stihli celý obsah přečíst. Google Analytics měří údaje o délce návštěvy a také vám poskytnou informaci o tzv. Bounce rate, tedy míry okamžitého opuštění.     

Pro to, aby jste prostřednictvím externích odkazů nepřišli o „návštěvu uživatele“

Máte na nás nějaké otázky?
Kontaktujte nás...

  • Adresa: Na Perštýně 342/1, 110 00 Staré Město
  • Telefon: +420 777 271 788
  • Email: info@skymax.cz

Napiště nám

Napište nám, ozveme se vám nejpozději následující pracovní den