Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect
Chatbot

Chatbot: Co to je Chatbot? Je Chatbot budoucí forma zákaznického servisu?

Chatbot co to je

ChChatbot, co to je ? K čemu nám bude? Jde o budoucnost komunikace na internetu? Nahradí Chatbot zákaznický servis? Téma chatbot resp. virtuální asistent rezonuje celosvětových online marketingem již minimálně rok. Je toto pozdvižení na místě? Nejdříve k tomu, co je to Chatbot? Jde o software, který umožňuje komunikaci se zákazníky, kteří navštívili váš web, eshop, zákaznické centrum nebo sociální sít. Jde o software umělé inteligence (AI), který umí komunikovat se zákazníkem ( uživatelem ), jako by to byl živý člověk ( operátor ) a lze ho implementovat do webů ( vlastních nebo sociálních sítí ), dále také do mobilních aplikací atd.

Zákaznický servis
Chatbot zákaznický servis

Nyní se dostávám k otázce, proč a jestli je chatbot důležitý a jestli je to teoretická budoucnost řešení zákaznického servisu, nebo obecně, komunikace na internetu? Odpověď je jednoduchá, ANO, chatbot sice prozatím nezvládá komunikaci na úrovni živého člověka, ale existuje několik možností, jak zdokonalit chatbota tak, aby na běžné uživatele jako živý operátor působil. Obvykle je webových stránkách viditelný ve spodní části a na první pohled vypadá jako klasický chat.

Chatbot je budoucnost komunikace a hledání

Z pravidla má předem definovanou flow a primární snaha je dostat uživatele co nejrychleji k požadované informaci, produktu, sledovanému cíli atd.. na zájkladě našich dat a zkušeností z implementací, můžeme jasně říci, že nasazení chatbota výrazně pomohlo zefektivnit návštěvnost na webových stránkách. Konverní pkměr narostl o 40% a to ve výrazně kratším čase.

Je chatbot budoucnost komunikace na internetu?

Je to určitě možné. Pro společnosti, které vydávají nemalé částky za zákaznický servis, nebo společnosti a projekty, kterém mají za cíl maximalizovat konverzní poměr nebo počet prodaných produktů nebo služeb to jednoduše musí mít. Ve zkratce, extrémní snížení nákladů za customer care, zvýšení konverzních poměrů, snížení nákladů za konverzi a vyšší spokojenost klientů. V neposlední řadě je nutné říci, že chatbot by mohl být naprosto novým způsobem hledání na internetu, nepotřebujete Google, stačí se zeptat chatbota a ošetříte drahý čas za retro hledání na Google.com. Chatbot s AI vyřeší vše za vás.

Chatbot je budoucnost komunikace se zákazníky, budoucnost hledání na internetu, budoucnost vyšších výdělků pro provozovatele. Ještě nemáte chatbota? Ozvěte se nám a umožníme vám vstup do nové éry.