Affiliate marketing
Co je to affiliate marketing?
Affiliate marketing

Affiliate marketing je moderní  online marketingový nástroj. Spočívá především v tom, že můžete podpořit prodej prostřednictvím různých obsahových serverů a shopů. Affiliate vám umožní oslovit širší cílovou skupinu, může pomoci s navýšením obratu nebo i zvýšit povědomí o vaší značce nebo prodávaném produktu.

Často kladené otázky
Affiliate marketing

Pokud prodáváte přes internet zboží nebo nějaké služby je affiliate marketing jednou z důležitých aktivit, které by jste se měli určitě věnovat. V první fázi si vyberte partnera mezi Affiliate sítěmi. Ideální je začít spolupráci např. s 2+ Affiliate sítěmi. Tyto si otestujte v rámci kampaní a na základě výkonu vyberte ty se kterými sítě, se kterými budete spolupracovat dále. Dobrý Affiliate není ale jen o sítích, může jít o blog, nebo nějaký obsahový web, který se věnuje oboru vašeho e-commerce.

Nejdříve si vyberte prodejního partnera z řad Affiliate sítí, nebo si můžete najít prodejní partnery sami. Měli by to být servery které vám připadají relevantní pro prodej vašich služeb nebo produktů ( blogy, specializované obsahové weby atd. ). 

Dohodnete si podmínky prodeje, tedy, procenta z prodaného produktu nebo služby, nebo si dohodnete pevnou částku z prodeje.    

Affiliate marketing vám může zvýšit obraty a prodeje, pomůže vám oslovit novou cílovou skupinu a také vám může pomoci se zlepšením povědomí o vaší značce nebo produktu.

Affiliate marketing_Často kladené otázky
JAK TO FUNGUJE?
Affiliate marketing krok za krokem

1. Příprava

V rámci přípravy se zaměříme na to, aby byla vaše nabídka produktů nebo služeb srozumitelná a také hlavně atraktivní pro affiliate partnery.

2. Výběr partnerů

Po důkladné přípravě se osloví partneři pro Affiliate marketing. Především vybíráme z řad etablovaných Affiliate sítí a relevatních dalších partnerů pro prodej.

3. Testování

Kdo v online prostředí netestuje, jako by nebyl. Nejdřív tedy vyzkoušíme, jak nám jednotlivé affiliate kanály fungují a zdali-li dává smysl s nimi pracovat i do budoucna.

4. Vyhodnocení

Po i během testovacím období permanentně sledujeme, jak jednotlivé Affiliate marketing kanály fungují a vybíráme ty, které plní naše cíle, např. v očekávané ceně za lead, nebo v jiné metrice výkonu.

5. Revize strategie

Affiliate marketing jsme otestovali a následně vyhodnotili. Díky tomu máme představu o tom, jaký prodejní výkon můžeme očekávat. Následuje revize toho, zda se vyplatí přerozdělit investice v rámci onlione stategie.

6. Správa kampaní

Jakmile jsme vybrali správného Affiliate partnera, víme jaké výsledky bychom měli očekávat a jakou strategii zvolit, tak nastavujeme pravidelnou správu těchto kampaní.

Naše práce
REFERENCE & REALIZACE
SKYMAX DIGITAL

Podívejte se na některé z našich realizací. Affiliate marketing je součástí každé kampaně zaměřené na výkon.

CO O NÁS ŘÍKAJÍ KLIENTI?
image
Leo Sadil
CEO u stavba&design
Se Skymax spolupracuji už více jak 5 let, za tu dobu nám několika násobně vrostla návštěvnost a web nám začal produkovat až 8 zakázek ve stavebnictví denně, nyní si už můžeme vybírat, čemu se budeme věnovat...
image
Michal Pravda
Pravda Legal
Jako právník jsem byl přesvědčen, že webové stránky jsou jen k prezentaci, ale nyní mi přináší zajímavé případy...

Chcete navýšit obraty díky affiliate marketingu? Kontaktujte nás.

Adresa

Na Perštýně 342/1, 110 00 Staré Město

Email

info@skymax.cz

Telefon

+420 777 271 788